Novinky

25.4.2012 Druhá zahraniční exkurze, organizovaná FUA TUL, nás zavedla do severního Německa. Přes Wolfsburg se stavbami Alvara Alta a Hanse Scharouna a Hannover s impozantní radnicí jsme dorazili do cíle naší cesty – do Hamburku. V přístavním městě jsme viděli nejen nově vznikající části IBA nebo Hafencity ve starých docích, ale také samotné přístaviště a kanály s typickými cihlovými domy, stavby německého expresionismu, historické centrum nebo protiletadlovou věž z druhé světové války. A nakonec došlo i na projížďku lodí.


17.4.2012 A je tu opět Náchod. Již pátým rokem absolvujeme se stejnou partou jarní putování po Náchodsku. Tentokrát se připojujeme až v sobotu večer, čímž přicházíme o sobotní bunkry československého opevnění z let 1935-1938. V neděli se vracíme do Ratibořic, kde jsme byli již před dvěma lety, abychom si prohlédli tamější zámek i zevnitř. Letošní ročník je pak završen přenocováním ve vile Čerych v České Skalici od našeho oblíbence, architekta Otakara Novotného, a shlédnutím filmu Odcházení, který se zde natáčel.


15.4.2012 Jana: Architektonický beton
Mám ráda beton a to v jakékoliv podobě. Proto jsem se přihlásila na liberecký seminář na téma „Architektonický beton“. Pominu-li prostředí, ve kterém se seminář konal (Centrum Babylon), musím ho hodnotit celkem kladně. Dozvěděla jsem něco o nových technologiích (pro průměrného českého stavebníka finančně zcela nedostupných), prohloubila si znalosti z provádění toho našeho „obyčejného českého“ betonu a získala tři body v akreditovaných projektech celoživotního vzdělávání.


12.3.2012 Jana: Rada architektů
Po návratu z Londýna jsem se zúčastnila výběrového řízení do rady architektů města Liberce. Zatímco někteří zaujali okamžitě vůči tomuto neobvyklému poradnímu sboru, suplujícímu osobu městského architekta, odmítavé stanovisko, já jsem usoudila, že hodnotit smysluplnost a skutečnou práci takovéto rady mohu jedině jako její člen. Zároveň bych se jako členka rady architektů mohla pokusit pozitivně ovlivnit nekoncepční urbanistické dění ve městě. Řízení se účastnilo osm zájemců, sedm architektů - mužů a já. Komise, složená ze členů městské rady, vybrala liberecké architekty Radima Kousala, Jiřího Bučka a Jana Dudu a pražského Petra Bouřila. Zda byla křesla předem rozdána, nebo se komisi nezamlouval můj věk, pohlaví, absence obřích realizaci, nebo nesouhlasili s představou o mém osobním přínosu při práci v radě, či mým názorem na rozvoj města Liberec, mi zůstalo utajeno.


8.3.2012 Naše letošní první zahraniční cesta vedla do Londýna. Se skupinou architektů jsme chtěli okusit londýnský společenský život – hudební představení Heinera Goebbelse v Royal Albert Hall, Barbican, botanická zahrada, tržnice, galerie, muzea a kavárny. Ač se tentokrát nejednalo o architektonickou výpravu, přeci jen jsme návštěvě některých nových ale také nám známých a oblíbených staveb neodolali..


10.12.2011 Ještě před zimou začala stavba jednopodlažního atriového domu v Liberci.


předchozí.. 1 2 3 ..další